.png)
Tükendi
Gelince Haber VerÜrün Özeti Electronic pressure sensors, Pressure sensors XM, transmitter, XMLP, 160 bar, G1/4 A male, 4...20 mA, M12, set of 1 Teknik Özellikler
Electronic pressure sensors, Pressure sensors XM, transmitter, XMLP, 160 bar, G1/4 A male, 4...20 mA, M12, set of 1
| Ürün Serisi | Telemecanique Pressure sensors XM |
|---|---|
| Ürün Veya Bileşen Tipi | Electronic pressure sensors |
| Pressure Sensor Type | Pressure transmitter |
| Pressure Sensor Name | XMLP |
| Electrical Circuit Type | Control circuit |
| Yerel Gösterge | Varout |
| Controlled Fluid | Air (-30-135 °C), fresh water (0-135 °C), hydraulic oil (-30-135 °C), gas (-30-135 °C), refrigeration fluid (-30-135 °C) |
| Fluid Connection Type | G 1/4A (male) conforming to DIN 3852-E |
| Elektriksel Bağlantı | 1 male M12 konnektör 4 pins |
| Nominal Besleme Gerilimi | 12...24 V DC SELV (voltage limits: 7-33 V) |
| Akım Tüketimi | < 23 mA |
| Çıkış Sinyali Tipi | Analogue |
| Analogue Output Function | 4...20 mA, 2-wire |
| Quantity Per Set | Set of 1 |
| Type Of Packing | Individual |
| Materials In Contact With Fluid | Fluorocarbon FPM stainless steel AISI 316L |
|---|---|
| Operating Position | Any position |
| Protection Type | Load short-circuit reverse polarity |
| Electromagnetic Compatibility | Electrostatic discharge immunity test conforming to IEC 61000-4-2 8 kV air, 4 kV contact, 1.2/50 µs shock waves immunity test conforming to IEC 61000-4-5 1 kV 42 Ohm, immunity to magnetic fields conforming to IEC 61000-4-8 100 A/m 50 Hz, electrical fast transient/burst immunity test conforming to IEC 61000-4-4 4 kV, susceptibility to electromagnetic fields conforming to IEC 61000-4-3 10 V/m 80...3000 MHz, radiated RF fields conforming to IEC 61000-4-6 10 V 0.01...80 MHz |
| Response Time On Output | <= 2 ms 10...90 % of full scale |
| Measurement Accuracy | +/- 0, 5 % de la plage de mesure |
| Accuracy | 0.1 % of the measuring range |
| Drift Of The Sensitivity | +/- 0, 02 % of measuring range/°K |
| Drift Of The Zero Point | +/- 0, 02 % of measuring range/°K |
| Standartlar | IEC 61326-2-3 NSF ANSI 61 |
|---|---|
| Ürün Sertifikaları | CE cULus RCM |
| Protective Treatment | TC |
| Titreşim Dayanımı | 20 gn (f = 15-2000 Hz) conforming to IEC 60068-2-6 |
| Darbe Dayanımı | 100 gn for 11 ms conforming to IEC 60068-2-27 |
| IP Koruma Sınıfı | IP65 conforming to IEC 60529, IP67 conforming to IEC 60529, IP69K conforming to IEC 60529 |
| Paket 1 Tipi | PCE |
|---|---|
| Paket 1 Adet | 1 |
| Paket 1 Yükseklik | 4.2 cm |
| Paket 1 Genişlik | 4.7 cm |
| Paket 1 Uzunluk | 8.7 cm |
| Paket 1 Ağırlık | 0.094 kg |
| Paket 2 Tipi | S01 |
| Paket 2 Adet | 24 |
| Paket 2 Yükseklik | 15 cm |
| Paket 2 Genişlik | 15 cm |
| Paket 2 Uzunluk | 40 cm |
| Paket 2 Ağırlık | 2.481 kg |
| Paket 3 Tipi | S02 |
| Paket 3 Adet | 20 |
| Paket 3 Yükseklik | 15 cm |
| Paket 3 Genişlik | 30 cm |
| Paket 3 Uzunluk | 40 cm |
| Bölünemez Satış Miktarı | 1 |
Ürünlerimiz kendi stoklarımızdan sizlere gönderilmektedir.
Stokta olmayan ürünleri eğer üretimden kalkmadıysa sizler için tedarik edebiliriz. Bu tür ürünler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Firmamız E-Arşiv mükellefidir.
Satın almış olduğunuz ürünler %100 müşteri memnuniyeti kapsamında ambalajlı, ürünün orijinalliğinin bozulmamış olması kaydı ile 14 gün içerisinde iade alınabilmektedir..